Administr@tor Sieci

środa, 15 Czerwiec 2016

Zostań informatykiem i poznaj Holandię

Darmowe szkolenie administratorów sieci w Bydgoszczy  i staż w firmie w Holandii – to szansa na zdobycie poszukiwanych umiejętności gwarantujących dobrą pracę. Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego rozpoczyna nabór kandydatów do nauki i na wyjazd.

W Bydgoszczy i województwie kujawsko-pomorskim stale brakuje informatyków. Fundacja UKW we współpracy m.in. z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego i holenderską firmą UnicornTeam rozpoczyna program przeznaczony dla osób bezrobotnych, biernych zawodowo lub mających problemy z zatrudnieniem.Umiejętności informatyczne, które można u nas zdobyć, dają gwarancję znalezienia pracy – mówi Renata Wojciechowska z zespołu projektu. – Naszym celem jest zapoznanie osób z tajnikami administracji sieciami komputerowymi, które następnie będą mogli sprawdzić w praktyce podczas dwumiesięcznego stażu w firmie na terenie Holandii. Po powrocie pomożemy naszym podopiecznym znaleźć dobrą pracę.
Program jest przeznaczony dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego w wieku 18-35 lat. Kandydaci muszą przynajmniej na poziomie podstawowym komunikować się w języku angielskim. Uczestnicy przejdą najpierw w Bydgoszczy szkolenie administratorów sieci według standardów Cisco CCNA oraz kurs branżowego języka angielskiego. Staż zawodowy odbędą w miejscowości Hoorn, 40 km na północ od Amsterdamu. Organizatorzy pokrywają koszty utrzymania i podróży. Przez cały czas uczestnikami opiekować się będą mentorzy, a w znalezieniu pracy pomogą doradcy zawodowi.

Kandydaci mogą zgłaszać się mailowo: fundacja@ukw.edu.pl, telefonicznie: 512 545 824 lub osobiście: ul. Kopernika 1, p. 03 (g. 8.00-15.30).
Więcej informacji na stronie: www.administratorsieci.eu

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Fundusze Społecznego. Partnerzy: UKW, Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy, Beetsma, Art  Informel.

wtorek, 15 Marzec 2016

Społeczny Plan Rewitalizacji Starego Fordonu

Przez kilka miesięcy 2015 r. mieszkańcy Starego Fordonu, urzędnicy miejscy i eksperci zewnętrzni wspólnie pracowali na stworzenie planu zmian w Starym Fordonie. Efektem wysiłku uczestników w ramach działań prowadzonych przez Fundację UKW jest opracowanie Społecznego Planu Rewitalizacji Starego Fordonu. Zawiera on wizję, główne kierunki i konkretne działania, które są konieczne do rewitalizacji dzielnicy. Plan będzie uwzględniany przy opracowaniu Programu Rewitalizacji.

Urząd Miasta przedstawił właśnie projekt I etapu rewitalizacji Starego Fordonu. Fundacja UKW zgłosi swoje uwagi korzystając z wypracowanych w Społecznym Planie rozwiązań. Nasza kilkumiesięczna współpraca została przedstawiona jako modelowy przykład zaangażowania mieszkańców w proces rewitalizacji. Eksperci, którzy brali udział w naszych działaniach Paweł Kołacz i Piotr Wielgus, korzystając z doświadczeń m.in. ze Starego Fordonu opracowali podręcznik dla samorządowców „Przepis na rewitaizację. Cały projekt został sfinansowany z dotacji przyznanej przez Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu „Obywatele dla demokracji”.

Projekt jest dofinansowany z Funduszu Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu „Obywatele dla demokracji”

Kurs przewodników po mieście Bydgoszczy i okolicach!

piątek, 4 Marzec 2016

Już niebawem rusza kurs przewodnika miejskiego po Bydgoszczy, który jest odpowiedzią

na zapotrzebowanie rynku i coraz większą liczbę turystów odwiedzających nasze piękne miasto.

Kurs dedykowany jest osobom młodym, legitymującym się bardzo dobrą znajomością języków obcych, szczególnie języka angielskiego i niemieckiego. Kurs będzie składał się z części teoretycznej i praktycznej łącznie 150 godzin. Zajęcia będą odbywały się we wtorki, czwartki od godz 17:00 oraz w sobotnie poranki, a poprowadzą je specjaliści w swoich dziedzinach m.in. : A. i W.Siwiak, dr. A.Wysocka, Bogna Derkowska – Kostkowska, J. Łoś.

Całkowity koszt kursu to kwota ok. 900 zł jednakże dzięki dotacji ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy jego uczestnik podnosi wydatek jedynie w wysokości 311,25 zł!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:
• drogą mailową – przewodnik.bydgoszcz@gmail.com
• telefoniczną - Daria 607 566 388 (koordynator merytoryczny).

STARY FORDON. MIASTECZKO SZTUKI

piątek, 22 Styczeń 2016

 

W 2015 r. w terminie od 1 czerwca do 30 listopada Fundacja zrealizowała w ramach programu KULTURA – INTERWENCJA projekt artystyczno – społeczny dla Starego Fordonu, najbardziej zdegradowanej dzielnicy Bydgoszczy.

Projekt dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu KULTURA – INTERWENCJE

Gimnazjaliści i studenci o demokracji lokalnej

poniedziałek, 11 Styczeń 2016

 

Gimnazjaliści ze szkoły przy ul. Sielskiej w Starym Fordonie i studenci UKW na własnej skórze przekonali się, co znaczy być liderem społeczności lokalnej. W ramach projektu „Fordon. Razem” organizowali spotkania mieszkańców i uruchomili świetlicę społeczną.

Projekt trwał prawie dwa lata. W ramach naszych działań 30 gimnazjalistów z Zespołu Szkół nr 20 oraz 10 studentów UKW uczyło się jak zmieniać otoczenie wokół siebie. Naszym poligonem był Stary Fordon – jedna z najbardziej zaniedbanych dzielnic Bydgoszczy. Efekty naszych działań przeszły najśmielsze oczekiwania. Uczestnicy projektu współorganizowali m.in. duże wydarzenia artystyczne – festiwale Fordońska Noc Sztuki (2014 i 2015 r.), przeprowadzili happening „Kawiarenka (zwracali w nim uwagę na brak miejsca spotkań w ich dzielnicy), debatę mieszkańców o przyszłości Starego Fordonu. Zaangażowali się także w uruchomienie i funkcjonowanie kawiarenki społecznej Cafe Rynek, która stała się lokalnym miejscem spotkań i będzie funkcjonowała także po zakończeniu zadania.

Projekt dofinansował fundusz Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu „Obywatele dla demokracji”.