Administr@tor Sieci

środa, 15 Czerwiec 2016

Zostań informatykiem i poznaj Holandię

Darmowe szkolenie administratorów sieci w Bydgoszczy  i staż w firmie w Holandii – to szansa na zdobycie poszukiwanych umiejętności gwarantujących dobrą pracę. Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego rozpoczyna nabór kandydatów do nauki i na wyjazd.

W Bydgoszczy i województwie kujawsko-pomorskim stale brakuje informatyków. Fundacja UKW we współpracy m.in. z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego i holenderską firmą UnicornTeam rozpoczyna program przeznaczony dla osób bezrobotnych, biernych zawodowo lub mających problemy z zatrudnieniem.Umiejętności informatyczne, które można u nas zdobyć, dają gwarancję znalezienia pracy – mówi Renata Wojciechowska z zespołu projektu. – Naszym celem jest zapoznanie osób z tajnikami administracji sieciami komputerowymi, które następnie będą mogli sprawdzić w praktyce podczas dwumiesięcznego stażu w firmie na terenie Holandii. Po powrocie pomożemy naszym podopiecznym znaleźć dobrą pracę.
Program jest przeznaczony dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego w wieku 18-35 lat. Kandydaci muszą przynajmniej na poziomie podstawowym komunikować się w języku angielskim. Uczestnicy przejdą najpierw w Bydgoszczy szkolenie administratorów sieci według standardów Cisco CCNA oraz kurs branżowego języka angielskiego. Staż zawodowy odbędą w miejscowości Hoorn, 40 km na północ od Amsterdamu. Organizatorzy pokrywają koszty utrzymania i podróży. Przez cały czas uczestnikami opiekować się będą mentorzy, a w znalezieniu pracy pomogą doradcy zawodowi.

Kandydaci mogą zgłaszać się mailowo: fundacja@ukw.edu.pl, telefonicznie: 512 545 824 lub osobiście: ul. Kopernika 1, p. 03 (g. 8.00-15.30).
Więcej informacji na stronie: www.administratorsieci.eu

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Fundusze Społecznego. Partnerzy: UKW, Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy, Beetsma, Art  Informel.