Manager IT

Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego od października 2010 r. prowadzi cykl szkoleń dla informatyków, których celem jest zdobycie umiejętności profesjonalnych administratorów sieci komputerowych.

Projekt „Manager IT – zawód poszukiwany” jest finansowany w całości z budżetu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Przeznaczony jest dla pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mieszkających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Dla uczestników kurs jest bezpłatny.

Naukę prowadzimy według standardów opracowanych przez CISCO, a efektem końcowym jest uzyskanie przez uczestników certyfikatów CCNA i CCNA Security. Umiejętności uzyskane przez naszych absolwentów są bardzo wysoko cenione przez firmy korzystające z rozwiązań sieciowych IT.

Zajęcia odbywają się w bogato wyposażonym laboratorium szkoleniowym znajdującym się w budynku Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przy ul. Kopernika 1. Nasi instruktorzy są na co dzień pracownikami UKW.

Projekt będzie realizowany do marca 2014 r. „Manager IT…” jest drugim tego typu projektem szkoleniowym realizowanym przez Fundację UKW. Pierwszy „Administrator sieci – zdobądź zawód z przyszłością” rozpoczął się w marcu 2009 r. i będzie trwać do października 2012 r. Więcej informacji o nim można znaleźć na stronie www.ciscoefs.ukw.edu.pl